Вітаємо з Новим 2019-2020 навчальним роком!

 

Перше вересня — початок нового навчального року. Цей день є визначним і радісним святом кожного з нас. Адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів. Для когось цей навчальний рік буде останнім в дошкільному навчальному закладі, а для когось свято Першого дзвоника буде першим у житті. Із нього почнеться цікаве дитинство, перше знайомство, перша вихователька, перші знання на шляху в Країні знань.

Отже, сьогодні ми вітаємо всіх батьків,  дітей, педагогічний колектив та персонал з новим навчальним роком!

Вам всім терпіння, натхнення, здоров’я!


Рубрика: Новини | Комментарии к записи Вітаємо з Новим 2019-2020 навчальним роком! отключены

Наші таланти

Вітаємо дипломантів  міського конкурсу дитячого малюнка «Омріяна Україна – очима дітей» вихованців групи № 10 Ангеліну Мак, Анастасію Вульвач та Ксенію Сорокіну! Пишаємось вами!

Фотографії

Рубрика: Новини | Комментарии к записи Наші таланти отключены

Психологічні особливості розвитку дитини 6-ти років

Ось і прийшов до кінця етап дошкільного дитинства, позаду залишилося кілька непростих періодів становлення особистості. Однак ви стоїте на шляху непростого і разом з тим цікавого часу. Шестирічка знаходиться на кордоні серйозних змін. Він уже має особисту думку, може відстоювати свою точку зору, засвоїв деякі соціальні норми, контролює свою поведінку, допомагає друзям. У нашій статті ми розповімо про те, які психологічні зміни чекають вашої дитини і як йому допомогти пройти по новому шляху.

Як складаються стосунки з однолітками?

Вік 6-7 років характеризується істотним поворотом в дружніх відносинах. Якщо раніше дітям не було потрібно суспільство однолітків, то на даному етапі йде повним ходом процес соціалізації. Діти вже можуть розповідати про те, де вони були, що бачили, будують плани на найближчий час і з задоволенням діляться ними. У них складається повноцінне спілкування, зовсім не пов’язане з іграшками.

Даний вік дозволяє хлопцям збиратися в групи по 2-3 людини, надаючи тим самим свою перевагу своїй гендерній групі. Причому це характерно, і для дівчинки. В дитячому колективі нерідко бувають суперечки, під час яких може прозвучати страшне «ніколи я більше не буду з тобою дружити». Дорослі люди прекрасно розуміють, що дитячі образи легко забуваються, але для дітей 6-7 років це справжня психологічна драма.

Основне завдання батьків полягає в підтримці дитини, умінні знайти важливі слова, допомогти прожити перші труднощі. Ні в якому разі не можна з насмішкою ставитися до дитячих переживань і висловлювати негатив по відношенню його друзів.

Важливо! Знайдіть час просто посидіти з дитиною, мовчки вислухати його, обійняти, часом цього буває достатньо.

Як складаються взаємини з протилежною статтю?

Даний вік часом приносить сюрпризи першого кохання, яке може застати коли завгодно. Зміни, що відбуваються з дитиною може помітити уважний батько: блиск очей, посмішка повна таємниці, а погляд – загадки. Як же бути в такій непростій ситуації?

Дитячі психологи дають досить дієві рекомендації:

 • Будьте тактовні, будь-яке необережне висловлювання типу: «цей хлопчик тобі не пара», «у тебе цих Льон ще знаєш скільки буде”, “не сміши мене, яка любов у вашому віці» може мати негативний вплив на доросле життя дитини. Головне завдання батьків полягає в тому, щоб дитина не боялася ділитися своїми переживаннями, щоб він відчував підтримку.
 • Будьте напоготові, розмовляйте з малюком, пояснюйте, що таке добре, що таке погано.
 • Завдання батьків правильно навчити діяти свого хлопчика з малих років, перш за все своїм прикладом. Інакше хлопчик не розуміє, як поводитися, він боїться насмішок друзів, в результаті він смикає свій «об’єкт любові» за косички, говорить образливі слова. Необхідно втрутитися і пояснити йому, що подібна поведінка трохи відрізняється від чоловічої. Теж саме стосується і дівчаток, їм слід зрозуміти, що залицяння потрібно приймати гідно, а не лупити хлопчика книгою по голові.
 • Необхідно використовувати своє почуття гумору, налаштуватися на одну хвилю з чадом. Можна розповісти цікаву історію на подібну тему зі свого дитинства, про одного забавного хлопчика, тим самим додавши йому впевненості.

Потрібно вміти зберігати таємницю, а не ділиться з усією родиною неймовірною новиною, так як вам довірили найпотаємніше. Слід зберегти дитячі таємні почуття, при необхідності втішити, підтримати.

 З якими труднощами можна зіткнутися?

Дитяча психологія стверджує, що вік 6-7 років проходить через етап чергової кризи. У деяких дітей перелом починається в 6 років, а у кого-то зміщується до 8 років. У дитини змінюється оцінка свого місця в соціумі, він стоїть на порозі школи, нових відносин, суспільного життя, незнайомій позиції – школяра, яка високо цінується дорослими. Не завжди він хоче щось змінювати у своєму житті, але нова роль підштовхує його до цих змін.

У період перелому 6-7 років психологія робить ухил на переживання внутрішнього життя, яка складається з рівня домагань малюка.самооцінки.

Дані емоції впливають на його поведінку в тій чи іншій ситуації. Ось тут і з’являється кривляння, яке дитяча психологія називає безпосередністю. За допомогою манерничанье діти показують, що вони на межі перелому, їх внутрішній світ починає відрізнятися від зовнішнього, хоча вони також відкриті до світу. Коли дитина виходить з кризи, то він справляється з тим, чого вимагає від нього вік, тоді зникають негативні емоційні реакції, кривляння і манери.

Як допомогти дитині?

Вік 6-7 років пов’язаний з швидким зростанням дитини, він росте буквально по годинах, йому важко сидіти в одній позі, але в школі він повинен чималий час перебувати в нерухомому стані. Тому важливо дотримуватися руховий режим, психологія стверджує, що це головна потреба його віку, особливо це актуально для хлопчика. Якщо у вас активний хлопчик, то потрібно після школи його зайняти в спортивній секції, басейні, дівчаткам добре підійде хореографія.

В даний вік дитини ще хочеться бути хорошим, він вже прекрасно усвідомлює, коли вчинив неправильно, ніяковіє з цього приводу, засмучується, якщо щось вийшло не так добре, відчуває щиру радість, коли йому дають цікаве доручення.

Щоб надалі не заглушити настільки благородні позиви, необхідно частіше розмовляти з малюком, аналізувати вчинки (разом), поняття моралі, наприклад, «добрий хлопчик – це захищає дівчаток, допомагає старим людям».
Вік 6-7 років характеризується підвищеною самооцінкою дитини, яка поступово стає адекватною.

Тому виховання має враховувати результату його дій, проте слід пам’ятати, що не можна оцінювати особистість, щоб не знизити самооцінку малюка. Потрібно критикувати дії малюка, а не його самого, це не він поганий, а його поведінка залишає бажати кращого. Даний період характеризує збільшення обсягу пам’яті, стійкості уваги, тому виховання включає в себе спільне читання енциклопедій, перегляду розвиваючих передач, причому важливо це робити разом.

Як виховати відповідальність?

Завершується час безтурботного дитинства, тому дитині буде важливий момент розвитку таких понять, як відповідальність, обов’язок . Виховання цих якостей лягає на плечі батьків.

Даний вік передбачає:

 • Виконання нескладних обов’язків, наприклад, полити квіти, допомогти прибрати посуд, навести порядок в кімнаті, причому у хлопчиків також повиненні виконувати завдання по дому.
 • Хвалити за виконану роботу, однак робити це потрібно заслужено. Краще звертати увагу на те, що малюк зробив, а не на те, що у нього не вийшло. Необхідно терпляче його вчити переробляти неякісну роботу.
 • Давати вибір дітям, наприклад: «Ти швидко прибираєш кімнату і йдемо гуляти, або я прибираю одна і тоді у нас не залишиться часу на прогулянку».

Вік 6-7 років – це новий етап в житті дитини, і завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти йому пройти цим шляхом.

Рубрика: Сторінка психолога | Комментарии к записи Психологічні особливості розвитку дитини 6-ти років отключены

Розвиток дитини п’яти років

Маляті вже виповнилося п’ять років і вам цікаво, якими навичками та вміннями повинна володіти дитина цього віку? Зверни увагу, що ми даємо лише деякі «маячки», за якими ти зможеш визначити рівень і темп розвитку своєї дитини. Якщо у тебе є якісь підозри, що малюк розвивається дуже швидко або занадто повільно, звернися з цим питанням до педіатра, психолога або дитячого невролога.

Зараз настав дуже важливий вік, коли зазвичай починається активна підготовка до школи. Потрібно не упустити шанс і дати малюкові стільки інформації, скільки він готовий прийняти, не втративши при цьому інтересу до навчання. З іншого боку, в фазі активного росту потрібно дуже дозувати навантаження, щоб не викликати перевтому дитячого організму.

У п’ять років малюк має володіє такими навичками, що стосуються уваги:

 • вміє знаходити відмінності на картинках;
 • копіює рух;
 • змальовує візерунок;
 • може зосередитися на 15 хвилин, виконуючи завдання;
 • успішно грає в ігри на швидкість реакції й уважність.

П’ятирічний малюк трохи знає математику:

 • рахує до десяти, знає знаки додавання, віднімання, рівності;
 • вміє ділити на рівні частини предмети;
 • може порахувати у зворотну сторону;
 • знає назви днів тижня і місяців;
 • вміє додавати і віднімати одиницю.

У п’ять років дитина щосили тренує пам’ять:

 • запам’ятовує чотиривірші, лічилки, скоромовки;
 • запам’ятовує римовані фрази з 6-7 слів;
 • розповідає і переказує прочитані книги;
 • знаходить зайве у списку предметів;
 • розповідає послідовність подій, режиму дня.

Дрібна моторика п’ятирічної дитини:

 • використовує різну силу натиску на олівець, фломастер, пензлик;
 • розфарбовує, не виходячи за контури;
 • зображує предмети в зазначеній частині аркуша;
 • орієнтується в зошитах у лінієчку і клітинку.

Розвиток мовлення п’ятирічної дитини:

 • утворює нові словосполучення: лялька з соломи — солом’яна лялька;
 • складає зв’язну розповідь за картинкою;
 • називає кількість букв / звуків у слові;
 • визначає наголос;
 • виразно читає вірші;
 • знає голосні та приголосні букви.

         Дитина у 5 років повинна добре знати своє ім’я та прізвище, як звуть батьків і близьких людей, адреси, телефони. Зазвичай у неї вже є явні вподобання, хобі, захоплення у спорті, творчості, інтелектуальних заняттях.

 

Рубрика: Сторінка психолога | Комментарии к записи Розвиток дитини п’яти років отключены

Психічний розвиток дитини: 4 роки

Чотири роки — вік, коли дитина начебто вже і подорослішала, але, все-таки, ще маленька. Активно розвивається психіка, малюк починає відчувати більш різноманітні, ніж раніше, емоції, стає дуже чутливим до реакцій дорослого. У цей період від батьків потрібно максимум делікатності, щоб м’яко і непомітно для дитини коригувати його характер.

Фізіологія дитини чотирьох років

В 4 роки фізична активність трохи згасає, поступаючись місцем посидючості та здатності зосереджуватися на якомусь одному занятті. Якщо раніше ваш малюк невтомно рухався, то тепер необхідно спонукати його до цього. Порада від всіх лікарів і психологів — гуляти якомога більше. На вулиці дитина рухається із задоволенням. Тим більше, що прогулянки тепер стали набагато цікавіші: у вашого чада з’явилися друзі і разом вони придумують гри настільки незвичайні, і сюжети настільки захоплюючі, що час пролітає непомітно.

Якщо ви ще не записали дитину ні в яку спортивну секцію, в чотири роки вже пора це зробити. В ідеалі, малюк повинен відвідувати спортивні заняття і розвиваючі класи: його особистість повинна бути гармонійною. Спортивна секція добра тим, що направляє енергію в потрібне русло, попутно прищеплюючи нові навички, дисциплінує і виховує характер. До того ж, звичка регулярно рухатися (як, втім, більшість звичок) формується вже зараз. Рухова лінь — одна з характерних рис сучасного покоління, а рух, як відомо, це життя. І, безумовно, пройде років десять-п’ятнадцять і дитина щиро подякує вам за те, що ви навчили його щось робити добре. Бути в якійсь справі кращим за інших завжди приємно.

Психологія чотирирічної дитини

Чотири роки — час, коли багато мам вперше відводять своє чадо до дитячого психолога. Щось таке з’являється в поведінці та характері, що змушує батьків турбуватися. Іноді з’являються песимістичні настрої, дитя може говорити, що він нікому не потрібен, що він поганий, що його ніхто не любить. Все це — прояви перехідного віку, коли раннє дитинство змінюється дитинством більш усвідомленим. У більшості випадків провокаторами подібних нерадісних думок стають, як це не парадоксально, самі батьки, а вирішення проблеми перекладають чомусь на психологів. Справа в тому, що психіка дитини зараз вкрай вразлива. Малюк здатний відчувати такі емоції, як образа, розчарування, сором, смуток — те, що раніше було йому незнайоме в силу того, що основним двигуном розвитку були інстинкти, а не свідомість. Дуже гостро сприймається недостатність похвали.

Поспостерігайте за собою. Можливо ви, користуючись тим, що малюк підріс і тепер не вимагає невпинної уваги, перестали зовсім надавати йому яку-небудь увагу. Дитина зайнята — і добре. Можна витратити час на свої справи. У кращому випадку від вас можна дочекатися чергового «Молодець! А тепер піди пограй». Ось вам і відповідь. Зараз, коли поведінка дитини будується в основному на наслідуванні дорослих, спільні заняття важливі як ніколи. У дитини повинна бути своя частина відповідальності у спільній справі, і не скупіться на похвалу, якщо йому вдалося впоратися із завданням. А от якщо не вдалося, дивіться по ситуації. Якщо намагався, але не вийшло, все одно похваліть. Якщо просто полінувався або поставився до справи халтурно, пожуріть — строго, але без крику. Але ні в якому разі не будьте байдужими.

Навички та вміння в чотири роки

Зараз, коли дитині вже виповнилося чотири роки, оцінювати його розвиток за придбаними за рік навичкам вже не дуже доречно. Дитина вміє все, чому ви його навчили. Поспостерігайте за діточками, наприклад, на дитячому майданчику. Відразу видно: хтось більш скоординований, хтось менше; один фантазер і жартівник, інший — замкнутий у собі тихоня; у когось рот не закривається, а хтось весь час мовчить. Висновок такий: той, хто «більше», отримує набагато більше уваги, ніж той, хто «менше». Дитиною потрібно займатися!

Чотири роки — саме час долучати малюка до культурного життя. Дитячі концерти, ялинки, спектаклі, мультики — все подобається і все радує. Не лінуйтеся обговорювати з дитиною те, що тільки що побачили, почули або прочитали. Так ви навчите його аналізувати, робити висновки і висловлювати свої думки. І виховаєте моральність: більшість дитячих уявлень спрямовані саме на це.

Поради батькам дитини чотирьох років

Чомусь багато батьків вважають, що до чотирьох років вони свою місію з розвитку дитини вже виконали і далі він як-небудь сам все освоїть. Дорогі батьки, це зовсім не так. Якщо фізична активність зараз вже трохи спала, то пізнавальна — анітрохи. Чотири роки — відмінний вік для того щоб навчити дитину трохи читати, викласти йому основи математики (елементарні приклади, проілюстровані іграшками, дуже добре розвивають мозок), сформувати навик вираження власних думок. Малюк вже навчився вимовляти практично всі звуки (може бути, поки ще не вдаються шиплячі і «р») і тепер можна працювати безпосередньо над промовою. Природно, рано чи пізно він навчиться говорити зв’язно, але, знову ж таки, в дитинстві все дається набагато простіше, а в дорослому стані потрібна допомога репетитора.

Виховання дитини в чотири роки

Цей період у житті дитини можна назвати «сто тисяч чому»: він постійно задає питання і батькам доводиться згадувати забуте і шукати інформацію в книгах та інтернеті. Не соромтеся сказати дитині, що ви чогось не знаєте, заодно розкажіть, де ви шукаєте відповіді на його питання.

Як організувати життя дитини чотирьох років

Дитина витягується, стає худим — в цей момент батьки, помітивши, що у нього проступають під шкірою ребра, можуть почати посилено годувати сина чи дочку: але, як правило, це вікові зміни, і збільшувати число прийомів їжі не потрібно. У чотири роки можна почати займатися спортом — плаванням, гімнастикою, лижами, які корисні для розвитку м’язів і загального підвищення імунітету.

Як розвивати дрібну і велику моторику дитини 4-х років

Якщо дитина поки не ходить в спортивну секцію, для розвитку великої моторики займайтеся вдома гімнастикою і грайте на вулиці в рухливі ігри — бігайте, міняючи ритм бігу зі швидкого на повільний і навпаки, стрибайте на дальність (ви пам’ятаєте, що треба частіше програвати?), пропонуйте дитині зробити «ластівку» — нехай він стоїть на одній нозі 10-20 секунд, а ви притримуйте його за руки. Для розвитку дрібної моторики і раніше актуальні ліплення і малювання: дитина в 4 роки може намалювати людину з елементами одягу і скопіювати ваш малюнок будинку з трубою і парканом.

Як грає дитина в чотири роки

У цьому віці діти часто грають разом, і їх інтерес до сюжетно-рольових ігор триває: можна грати в «дитячий садок», «лікаря», «шоферів», «магазин» і «сім’ю». У «сім’ю» із задоволенням грають і дівчатка, і хлопчики — вони переодягають ляльок, укладають їх спати, катають в колясці і годують, готуючи обіди з підручних матеріалів — намистин, листя і так далі. Набір посуду для ляльок буде гарним подарунком для дитини.

Чого навчається дитина в чотири роки

Продовжуємо (або починаємо) вивчати букви: починайте з тих, які легко вимовляти («а», «о» і так далі), а закінчуйте складними для вимови «ч», «ф», «щ». Літери можна робити з пластиліну (і грати з ними), робити з тіста, вати, викладати з круп і квасолі. Використовуйте цей період — між четвертим і п’ятим роками дитина дуже добре запам’ятовує те, що їй пропонують, але найкраще запам’ятовується те, що цікаво їй самій. Тому ігрова форма буде кращим варіантом для вивчення чого б то не було — віршів, пісеньок або іноземних слів. Не забувайте пояснювати малюкові, що відбувається у вірші — він повинен розуміти, про що розповідає. Так формується смислова пам’ять.

Як поводиться дитина трьох чотирьох років

Завдяки тому, що дитина багато спілкується з однолітками і грає з ними, у групи дітей виникає свій власний світ, свої відносини, якими вони можуть не ділитися з дорослими. Проте спілкування з дорослими дуже насичене — 4-річна дитина може задати за день близько 400 питань. У цьому віці у малюка виникає і підвищений інтерес до самого себе — якою людиною він може вирости, ким стати. Активність дитини у постановці запитань придушувати не треба: шукайте час для того, щоб знайти відповіді, які можуть бути і не дуже докладними — на перших порах допитливий малюк задовольниться і короткими.

Як розвивається мова дитини чотирьох років

Мова малюка вже достатньо розвинена для того, щоб її добре розуміли незнайомі люди. Якщо велика кількість звуків вимовляється неправильно, то варто звернутися до логопеда. У цей час дитина починає активно використовувати у своїй промові слова, які він почув від дорослих. Один малюк скаже щось на кшталт «неймовірно», інший виголосить нецензурне слово. Сенсу цих незнайомих слів дитина, як правило, не розуміє, тому відразу лаяти його або захоплюватися не треба — все залежить від оточення.

У чому основна задача виховання дитини чотирьох років

Батькам слід не перешкоджати бажанням малюка дізнатися якомога більше, і продовжувати вчити його спілкуватися з оточуючими: дякувати за допомогу та подарунки, пояснювати, чого йому хочеться, не заважати старшим під час розмови. У цьому віці багато дітей із задоволенням виступають перед оточуючими з різними віршами і сценками, тому допомагайте дитині розвивати свої артистичні навички, і відчувати себе на сцені природно,

Рубрика: Сторінка психолога | Комментарии к записи Психічний розвиток дитини: 4 роки отключены