З Днем працівника дошкільної освіти!

Дошкілля — не просто галузь освіти, це ціла казкова країна із своїми чарівностями, героями, пригодами, емоціями і почуттями. В ній живуть тільки ті, хто має добре серце і лагідні невтомні руки. наші діти — наша гордість і надія, наші працівники — справжні чарівники. Побажаєм же нашій незвичній казковій країні процвітання, а її мешканцям — здоров’я, сил і натхнення!

Рубрика: Новини | Комментарии к записи З Днем працівника дошкільної освіти! отключены

Вітаємо з Новим 2019-2020 навчальним роком!

 

Перше вересня — початок нового навчального року. Цей день є визначним і радісним святом кожного з нас. Адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів. Для когось цей навчальний рік буде останнім в дошкільному навчальному закладі, а для когось свято Першого дзвоника буде першим у житті. Із нього почнеться цікаве дитинство, перше знайомство, перша вихователька, перші знання на шляху в Країні знань.

Отже, сьогодні ми вітаємо всіх батьків,  дітей, педагогічний колектив та персонал з новим навчальним роком!

Вам всім терпіння, натхнення, здоров’я!


Рубрика: Новини | Комментарии к записи Вітаємо з Новим 2019-2020 навчальним роком! отключены

Наші таланти

Вітаємо дипломантів  міського конкурсу дитячого малюнка «Омріяна Україна – очима дітей» вихованців групи № 10 Ангеліну Мак, Анастасію Вульвач та Ксенію Сорокіну! Пишаємось вами!

Фотографії

Рубрика: Новини | Комментарии к записи Наші таланти отключены

Психологічні особливості розвитку дитини 6-ти років

Ось і прийшов до кінця етап дошкільного дитинства, позаду залишилося кілька непростих періодів становлення особистості. Однак ви стоїте на шляху непростого і разом з тим цікавого часу. Шестирічка знаходиться на кордоні серйозних змін. Він уже має особисту думку, може відстоювати свою точку зору, засвоїв деякі соціальні норми, контролює свою поведінку, допомагає друзям. У нашій статті ми розповімо про те, які психологічні зміни чекають вашої дитини і як йому допомогти пройти по новому шляху.

Як складаються стосунки з однолітками?

Вік 6-7 років характеризується істотним поворотом в дружніх відносинах. Якщо раніше дітям не було потрібно суспільство однолітків, то на даному етапі йде повним ходом процес соціалізації. Діти вже можуть розповідати про те, де вони були, що бачили, будують плани на найближчий час і з задоволенням діляться ними. У них складається повноцінне спілкування, зовсім не пов’язане з іграшками.

Даний вік дозволяє хлопцям збиратися в групи по 2-3 людини, надаючи тим самим свою перевагу своїй гендерній групі. Причому це характерно, і для дівчинки. В дитячому колективі нерідко бувають суперечки, під час яких може прозвучати страшне «ніколи я більше не буду з тобою дружити». Дорослі люди прекрасно розуміють, що дитячі образи легко забуваються, але для дітей 6-7 років це справжня психологічна драма.

Основне завдання батьків полягає в підтримці дитини, умінні знайти важливі слова, допомогти прожити перші труднощі. Ні в якому разі не можна з насмішкою ставитися до дитячих переживань і висловлювати негатив по відношенню його друзів.

Важливо! Знайдіть час просто посидіти з дитиною, мовчки вислухати його, обійняти, часом цього буває достатньо.

Як складаються взаємини з протилежною статтю?

Даний вік часом приносить сюрпризи першого кохання, яке може застати коли завгодно. Зміни, що відбуваються з дитиною може помітити уважний батько: блиск очей, посмішка повна таємниці, а погляд – загадки. Як же бути в такій непростій ситуації?

Дитячі психологи дають досить дієві рекомендації:

 • Будьте тактовні, будь-яке необережне висловлювання типу: «цей хлопчик тобі не пара», «у тебе цих Льон ще знаєш скільки буде”, “не сміши мене, яка любов у вашому віці» може мати негативний вплив на доросле життя дитини. Головне завдання батьків полягає в тому, щоб дитина не боялася ділитися своїми переживаннями, щоб він відчував підтримку.
 • Будьте напоготові, розмовляйте з малюком, пояснюйте, що таке добре, що таке погано.
 • Завдання батьків правильно навчити діяти свого хлопчика з малих років, перш за все своїм прикладом. Інакше хлопчик не розуміє, як поводитися, він боїться насмішок друзів, в результаті він смикає свій «об’єкт любові» за косички, говорить образливі слова. Необхідно втрутитися і пояснити йому, що подібна поведінка трохи відрізняється від чоловічої. Теж саме стосується і дівчаток, їм слід зрозуміти, що залицяння потрібно приймати гідно, а не лупити хлопчика книгою по голові.
 • Необхідно використовувати своє почуття гумору, налаштуватися на одну хвилю з чадом. Можна розповісти цікаву історію на подібну тему зі свого дитинства, про одного забавного хлопчика, тим самим додавши йому впевненості.

Потрібно вміти зберігати таємницю, а не ділиться з усією родиною неймовірною новиною, так як вам довірили найпотаємніше. Слід зберегти дитячі таємні почуття, при необхідності втішити, підтримати.

 З якими труднощами можна зіткнутися?

Дитяча психологія стверджує, що вік 6-7 років проходить через етап чергової кризи. У деяких дітей перелом починається в 6 років, а у кого-то зміщується до 8 років. У дитини змінюється оцінка свого місця в соціумі, він стоїть на порозі школи, нових відносин, суспільного життя, незнайомій позиції – школяра, яка високо цінується дорослими. Не завжди він хоче щось змінювати у своєму житті, але нова роль підштовхує його до цих змін.

У період перелому 6-7 років психологія робить ухил на переживання внутрішнього життя, яка складається з рівня домагань малюка.самооцінки.

Дані емоції впливають на його поведінку в тій чи іншій ситуації. Ось тут і з’являється кривляння, яке дитяча психологія називає безпосередністю. За допомогою манерничанье діти показують, що вони на межі перелому, їх внутрішній світ починає відрізнятися від зовнішнього, хоча вони також відкриті до світу. Коли дитина виходить з кризи, то він справляється з тим, чого вимагає від нього вік, тоді зникають негативні емоційні реакції, кривляння і манери.

Як допомогти дитині?

Вік 6-7 років пов’язаний з швидким зростанням дитини, він росте буквально по годинах, йому важко сидіти в одній позі, але в школі він повинен чималий час перебувати в нерухомому стані. Тому важливо дотримуватися руховий режим, психологія стверджує, що це головна потреба його віку, особливо це актуально для хлопчика. Якщо у вас активний хлопчик, то потрібно після школи його зайняти в спортивній секції, басейні, дівчаткам добре підійде хореографія.

В даний вік дитини ще хочеться бути хорошим, він вже прекрасно усвідомлює, коли вчинив неправильно, ніяковіє з цього приводу, засмучується, якщо щось вийшло не так добре, відчуває щиру радість, коли йому дають цікаве доручення.

Щоб надалі не заглушити настільки благородні позиви, необхідно частіше розмовляти з малюком, аналізувати вчинки (разом), поняття моралі, наприклад, «добрий хлопчик – це захищає дівчаток, допомагає старим людям».
Вік 6-7 років характеризується підвищеною самооцінкою дитини, яка поступово стає адекватною.

Тому виховання має враховувати результату його дій, проте слід пам’ятати, що не можна оцінювати особистість, щоб не знизити самооцінку малюка. Потрібно критикувати дії малюка, а не його самого, це не він поганий, а його поведінка залишає бажати кращого. Даний період характеризує збільшення обсягу пам’яті, стійкості уваги, тому виховання включає в себе спільне читання енциклопедій, перегляду розвиваючих передач, причому важливо це робити разом.

Як виховати відповідальність?

Завершується час безтурботного дитинства, тому дитині буде важливий момент розвитку таких понять, як відповідальність, обов’язок . Виховання цих якостей лягає на плечі батьків.

Даний вік передбачає:

 • Виконання нескладних обов’язків, наприклад, полити квіти, допомогти прибрати посуд, навести порядок в кімнаті, причому у хлопчиків також повиненні виконувати завдання по дому.
 • Хвалити за виконану роботу, однак робити це потрібно заслужено. Краще звертати увагу на те, що малюк зробив, а не на те, що у нього не вийшло. Необхідно терпляче його вчити переробляти неякісну роботу.
 • Давати вибір дітям, наприклад: «Ти швидко прибираєш кімнату і йдемо гуляти, або я прибираю одна і тоді у нас не залишиться часу на прогулянку».

Вік 6-7 років – це новий етап в житті дитини, і завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти йому пройти цим шляхом.

Рубрика: Сторінка психолога | Комментарии к записи Психологічні особливості розвитку дитини 6-ти років отключены

Розвиток дитини п’яти років

Маляті вже виповнилося п’ять років і вам цікаво, якими навичками та вміннями повинна володіти дитина цього віку? Зверни увагу, що ми даємо лише деякі «маячки», за якими ти зможеш визначити рівень і темп розвитку своєї дитини. Якщо у тебе є якісь підозри, що малюк розвивається дуже швидко або занадто повільно, звернися з цим питанням до педіатра, психолога або дитячого невролога.

Зараз настав дуже важливий вік, коли зазвичай починається активна підготовка до школи. Потрібно не упустити шанс і дати малюкові стільки інформації, скільки він готовий прийняти, не втративши при цьому інтересу до навчання. З іншого боку, в фазі активного росту потрібно дуже дозувати навантаження, щоб не викликати перевтому дитячого організму.

У п’ять років малюк має володіє такими навичками, що стосуються уваги:

 • вміє знаходити відмінності на картинках;
 • копіює рух;
 • змальовує візерунок;
 • може зосередитися на 15 хвилин, виконуючи завдання;
 • успішно грає в ігри на швидкість реакції й уважність.

П’ятирічний малюк трохи знає математику:

 • рахує до десяти, знає знаки додавання, віднімання, рівності;
 • вміє ділити на рівні частини предмети;
 • може порахувати у зворотну сторону;
 • знає назви днів тижня і місяців;
 • вміє додавати і віднімати одиницю.

У п’ять років дитина щосили тренує пам’ять:

 • запам’ятовує чотиривірші, лічилки, скоромовки;
 • запам’ятовує римовані фрази з 6-7 слів;
 • розповідає і переказує прочитані книги;
 • знаходить зайве у списку предметів;
 • розповідає послідовність подій, режиму дня.

Дрібна моторика п’ятирічної дитини:

 • використовує різну силу натиску на олівець, фломастер, пензлик;
 • розфарбовує, не виходячи за контури;
 • зображує предмети в зазначеній частині аркуша;
 • орієнтується в зошитах у лінієчку і клітинку.

Розвиток мовлення п’ятирічної дитини:

 • утворює нові словосполучення: лялька з соломи — солом’яна лялька;
 • складає зв’язну розповідь за картинкою;
 • називає кількість букв / звуків у слові;
 • визначає наголос;
 • виразно читає вірші;
 • знає голосні та приголосні букви.

         Дитина у 5 років повинна добре знати своє ім’я та прізвище, як звуть батьків і близьких людей, адреси, телефони. Зазвичай у неї вже є явні вподобання, хобі, захоплення у спорті, творчості, інтелектуальних заняттях.

 

Рубрика: Сторінка психолога | Комментарии к записи Розвиток дитини п’яти років отключены